Çelebi Hungary

ÇELEBİ GROUND HANDLİNG HUNGARY LTD.

ÇELEBİ GROUND HANDLING HUNGARY LTD.

Çelebi Holding ile Çelebi Hava Servisi'nin Macaristan'da kurulu ortak iştiraki olan Çelebi Tanacsado Kft, Budapeşte Ferihegy Uluslararası Havalimanı'nda yer hizmetleri faaliyetinde bulunan Budapest Airport Handling Kft (BA Handling) şirketinin hisselerinin tamamını satın almıştır.

Budapeşte Ferihegy Uluslararası Havalimanı, Avrupa Birliğinin hızlı büyüyen havalimanlarının başında gelmektedir. Önemli bir turizm destinasyonu olması nedeniyle yolcu ve uçuş trafiği artışının önümüzdeki yıllarda da artarak süreceği öngörülmektedir. Bunun yanında bölgenin hava kargo taşımacılığı merkezi olması da beklenmektedir.

Satın alma sonrası BA Handling firmasının ismi, Çelebi Ground Handling Hungary (Çelebi GH Hungary) olarak değiştirilmiştir.

Firma bünyesinde satın alma tarihi itibariyle toplam 608 çalışan istihdam edilmekte, öngörülen büyüme stratejisi çerçevesinde iki yıllık dönem sonunda 700 çalışan seviyesine ulaşılması planlanmaktadır.

Çelebi Grubunun satın alması sonrası faaliyetlerine Çelebi GH Hungary adı altında devam eden Budapest Airport Handling Kft (BA Handling) geçmiş yıllarda gösterdiği başarılı büyümeyi artırarak sürdürecektir. Özellikle Çelebi Grubunun sahip olduğu güçlü müşteri ilişkilerinin katkılarıyla, Çelebi GH Hungary tarafından halen hizmet verilmeyen uluslararası havayollarının müşteri portföyüne katılması beklenmektedir. Bunun ilk örneği Budapeşte Ferihegy havalimanında Macaristan'ın ulusal havayolu Malev'den sonra en yüksek uçuş ve yolcu trafiğe sahip havayolu şirketi olan Lufthansa Havayolları (LH)'dır. Çelebi GH Hungary 2007 Ocak ayı itibarıyla Budapeşte Ferihegy havalimanında LH'na hizmet vermeye başlamıştır. Bu gelişme sonucunda Malev Havayolları hariç tutulduğunda %53 olan pazar payı %65 düzeyine çıkmıştır.

Müşteri sinerjileri yanında, Çelebi Grubunun sağlayacağı IT ve operasyonel know-how desteği ile ortak satın alma sinerjileri sayesinde Çelebi GH Hungary firması önümüzdeki dönemde önemli faydalar sağlayacak ve geçmiş başarılı performansı artarak gelişmeye devam edecektir.

Çelebi GH Hungary sadece yer hizmetlerinde değil kargo ve antrepo alanlarında da faaliyetlerini geliştirmeyi orta vadeli büyüme stratejisine dahil etmiştir.Müşteri listesi için lütfen tıklayınız.İletişim

Adres: Ferihegy International Airport, 1185 Budapest, Hungary

Tel: +36 70 296 0000

Faks: +36 1 296 8015

E-posta: balint.kenderes@celebi.hu

www.celebi.hu